Vybíráme dárky pro milovníky čaje

13

Možná se na první pohled může zdát snadné vybrat dárek člověku, který rád pije čaj, ale otázkou je, nakolik se vámi vybraným dárkem trefíte do vkusu obdarovávaného. Každý z nás má jiný vkus a čaj, který chutná a voní vám, už nemusí být tolik lákavý pro ostatní. Jak tedy vybrat atraktivní dárek pro milovníka čajů, aniž byste sáhli vedle?

Klasika, kterou nic nezkazíte

Než se pustíte do výběru čajů, zkuste popřemýšlet o tom, zda by obdarovávaný raději neocenil něco jiného. Jistě jste si všimli, jak servíruje čaj a jaké k tomu doma používá vybavení. Co mu třeba koupit dárkově zabalenou konvici na čaj nebo rovnou celý čajový set? Vhod jistě přijde i hrníček na čaj se sítkem, který si bude moci vzít například do práce.

Buďte kreativní, a jakmile vstoupíte do obchodu s čaji, dobře se porozhlédněte po tamním sortimentu a zvažte, zda místo čaje nevyberete nějaký z čajových doplňků. Pokud se i v takovém případě obáváte, že je váš vkus na podobné předměty trochu jiný než u obdarovávaného, pak zvolte ještě jinou cestu.

V prodejně s čaji často můžete zakoupit i literaturu o čajích, jejich původu, přípravě a podobně. Knihu ocení každý a vy si můžete být jisti, že dárek nalezne své uplatnění. Pokud ale ani u knihy nejste schopni s jistotou říct, že by udělala radost, pak bude třeba zakoupit takovou věc, kterou si dotyčný člověk sám vybere.

Prakticky to znamená, že v prodejně s čaji pořídíte dárkovou kartu, kterou nabijete na určitou částku, za kterou si pak může obdarovávaný zakoupit to, co sám potřebuje nebo si přeje.

Jdeme vybírat čaj

Chcete rovnou jako dárek pořídit čaj samotný? Pak bude třeba zjistit, který čaj bude tím pravým. Pokud dárek chystáte pro někoho z rodiny nebo kolegu z práce, tak je váš úkol snazší v tom, že snadno vypozorujete, jakým druhům čajů dává dotyčná osoba přednost, a podle toho se budete následně řídit i v obchodě, kde budete čaj vybírat.

Pokud víte, že má kolega v oblibě zelené čaje, kupte mu například tři různé druhy, které si necháte dárkově zabalit. Jistě ocení nejen to, že víte, jaké čaje má rád, ale také to, že chcete, aby ochutnal a vyzkoušel více druhů a našel si ten, který mu bude nejvíce vyhovovat.

Pro ty nerozhodné z vás, kteří neustále váhají, zda zvolili správný druh čaje, je tu jedna úniková cesta. A to v podobě degustačního balíčku. Nabízí jej většina obchodů s čaji a zdravou výživou. Najít v něm můžete několik rozmanitých druhů čajů sypaných i sáčkových. Většinou je možné balíček přizpůsobit vašim představám, takže do něj můžete zkombinovat všechny možné druhy čaje, které vám přijdou vhodné.

TIP: Dalším zajímavým dárkem mohou být také ručně vyráběné korálkové náramky. V nabídce e-shopu jsou dámské i pánské náramky, náramky se Swarovski elements a další zajímavé výrobky. Vše ve vysoké kvalitě, česká výroba!


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 30 Kč
Zobrazit formulář pro nákup