Vybíráme čajovou konvici

15

Připravujete si pravidelně čaj do hrnku? Pak možná brzy přijde doba, kdy začnete přemýšlet o koupi čajové konvice, abyste nemuseli neustále běhat s šálkem a mohli si vždy rovnou dolévat ještě teplý čaj. Ačkoliv klasickou konvici do domácnosti jste vybrali raz dva a nepotřebovali jste o ní moc přemýšlet, u konvice na čaj bude třeba předem důkladně zvážit, pro jaký typ se rozhodnete a která bude nejlepší.

Na velikosti záleží

Prvním parametrem, který je velmi důležitý, je objem konvice. Pokud pijete čaj rychle, vyplatí se vám pochopitelně investovat do konvice větší. Ačkoliv konvice udržuje teplotu, nic netrvá věčně, takže pokud zalitý čaj necháte v konvici několik hodin, je jasné, že již teplý nebude.

Také musíte mít jasno v tom, zda budete z konvice pít pouze vy, nebo i někdo společně s vámi. Pokud vás na čaj bude víc, tak pochopitelně budete potřebovat větší konvici.

Typ čajové konvice

Možná vám čajové konvice na první pohled přijdou všechny stejné, ale věřte, že tomu tak není. Většinou se liší podle toho, pro jaký typ čaje jsou určeny. Konvice jsou například čínské, japonské a podobně. Pokud si nejste jisti s výběrem správné konvice, jistě vám rádi pomohou v obchodě s čajovými potřebami, kde vědí, jaké typy konvic se nejčastěji prodávají začátečníkům a které jsou určeny pro konkrétní druhy čajů.

Než si konvici zakoupíte, vyzkoušejte si, jak se vám drží a zda vám plně vyhovuje. Tento krok je velmi důležitý, protože při servírování je podstatné, aby vaše ruka byla uvolněná, nikde nic netlačilo a vám se pohodlně nalévalo. Vzít v potaz musíte také váhu nádoby, protože těžkou konvicí se vám čaj rozhodně nebude nalévat pohodlně. Pozor také na úchyty u konvice, které nejsou pevně ukotveny, ale pohybují se ze strany na stranu. Údajně mají usnadňovat nalévání čaje, avšak ve většině případů je pouze nepříjemně zkomplikují.

Jaký vybrat materiál

Podstatnou roli hraje i výběr materiálu čajové konvice. Pokud pomineme speciální druhy čajů, které vyžadují také konvice ze zvláštních materiálů (například z hlíny), pak můžete vybírat mezi porcelánem, sklem a keramikou. I zde však platí pravidlo, že konvice musí především sednout pohodlně do vaší ruky, takže si vše důkladně vyzkoušejte ještě v obchodě.

Pochopitelně by se vám také nová konvice měla líbit po estetické stránce, takže vybírejte takové kousky, které se vašemu oku líbí, protože tak se vám s nimi bude pracovat ještě o něco lépe. Výše uvedené materiály jsou dobré především v tom, že je po použití stačí opláchnout teplou vodou a nemusíte ani používat saponát, který by jen zbytečně aromatizoval vnitřek konvice.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 30 Kč
Zobrazit formulář pro nákup