Tajemství kvetoucích čajů

16

Nejen ženy dokáží ocenit dárek v podobě kvetoucího čaje. Jedná se o neobvyklý dárek, který ale udělá o to větší radost. Kromě toho, že jej lze využít skutečně pro přípravu čaje, je také zcela jedinečnou dekorací, která jistě bude slušet i vašemu interiéru.

Co je to kvetoucí čaj

Podle názvu je jasné, že půjde o čaj, který kvete, což je fakt, kterému celá řada lidí věří jen stěží. Nemůžeme jim to mít za zlé, protože kvetoucí čaj je u nás novinkou, u které ještě nějaký ten pátek potrvá, než si nalezne své místo mezi tradičním čajovým sortimentem.

Abychom však uvedli vše na pravou míru, musíme potvrdit, že tento čaj skutečně kvete. Využívá se k tomu skleněná nádoba s vodou, ve které se květ nechá rozvinout. Samozřejmě je to zážitek nejen chuťový, protože vaše návštěvy jistě zaujme už jen samotná příprava tohoto čaje, který jim hodláte servírovat. Kvetoucí čaj nejen skvěle vypadá, ale také nádherně voní a ještě mnohem více chutná.

Pokud jste milovníky čaje, nebo naopak teprve hledáte ten pravý, určitě kvetoucí čaj vyzkoušejte, protože jde každopádně o skvělou zkušenost a zábavu. Nic se nevyrovná pohledu na čaj, který kvete doslova před vašima očima a vytváří tak skvělý nápoj, který budete chtít ochutnat, jakmile ucítíte jeho sladkou vůni.

Jak kvetoucí čaj připravit

Nejprve musíte kvetoucí čaj zakoupit v některé ze specializovaných prodejen nebo na internetu. Když jej budete mít doma, přendejte jej do skleněné nádoby a zalijte horkou vodou o teplotě 90 °C. Pak stačí chvilku vyčkat a přes sklo pozorovat, jak se vás čaj začne postupně měnit.

Jeho květ se během několika málo minut začne rozvíjet a vy můžete pozorovat jedinečný způsob přípravy čaje. Ten potom stačí jen slít a můžete jej podávat. Kvetoucím čajem rozhodně sklidíte úspěch na každé oslavě, kde chcete ohromit něčím jedinečným, ale přesto praktickým.

Kvetoucí čaj je však v podstatě jen směsí čajových květů a lístků, které drží pohromadě a vlivem horké vody se od sebe oddělí. Dá se tak docílit skvělé chuti, která vznikne propojením více druhů čajových lístků. Prostřednictvím kvetoucího čaje lze připravit samotný čaj až třikrát, jelikož kombinace lístků a květů je opravdu značně intenzivní.

Podáváme kvetoucí čaj

Správný hostitel by měl kvetoucí čaj připravit přímo před hostem, aby jej nepřipravil o tuto zajímavou podívanou, kdy čaj během několika minut vykvete. Poté jej stačí přelít do čajových šálků. Nezapomeňte, že byste měli použít sítko, aby hostům v šálku neplavaly pozůstatky okvětních lístků. Ačkoliv jsou aromatické a pomáhají čaji zachovat skvělou vůni, při konzumaci je lepší se jich vyvarovat. Kvetoucí čaj většinou není již potřeba sladit, ale pochopitelně je dobré mít cukr vždy po ruce.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 30 Kč
Zobrazit formulář pro nákup