Pochoutky k čaji a kávě

18

Ať už podáváte svým hostům čaj nebo kávu, vždy to bude vypadat lépe, když doplníte i nějaké pochutiny k zakousnutí. V kavárně většinou také dostáváte od podniku malou pozornost, tak proč ji nenabídnout i svým hostům? Dnes si představíme lahodné laskominy, které se k čaji i kávě výborně hodí a kterými rozhodně hned tak někdo nepohrdne.

Klasika z kaváren

Pokud jste si někdy v restauraci objednali čaj nebo kávu, patrně jste dostali i něco navíc. Většinou se jedná o malé balení karamelových sušenek, malou čokoládu (často s logem daného podniku) nebo bonbon. To jsou pochopitelně dobroty, které můžete naservírovat i svým hostům.

Svým přátelům ale můžete klidně dopřát mnohem pestřejší výběr. Sušenky vybírejte takové, které budou k podávaným nápojům pasovat chuťově. Koupit můžete například kakaové nebo čokoládové sušenky a oplatky.

Dobré jsou ty s obsahem másla, jelikož se snadněji rozpouští na jazyku. Klidně kupte více druhů a vyskládejte je na dezertní talíř, aby si hosté mohli sami vybrat, které příchuti dají přednost. K dostání jsou pochopitelně i již zmiňované malé čokoládky.

Pokud hledáte něco netradičního

Chcete-li svou návštěvu zaujmout poněkud neobvyklejšími pochoutkami, pak můžete zkusit například kandysový cukr na dřívku. Má podobu lízátka a slouží k tomu, abyste si jím zamíchali nápoj, ve kterém se tak postupně tento druh cukru rozpustí.

Alternativou je pochopitelně i čokoláda na špejli, ale ta se hodí pouze ke kávě nebo k horkému mléku, kde si díky ní připravíte výbornou horkou čokoládu. K dostání je jak ve variantě mléčné čokolády, tak i bílé, oříškové a hořké. Odtud se dostáváme k čokoládovým pralinkám. Kromě velkých setů jsou v prodeji speciální sady, které jsou přímo určeny pro podobné servírování k čaji či kávě.

Většinou se jedná o mix několika druhů pralinek s různými náplněmi a tvary. Opět je lepší je nechat rozložené na talířku, než je přikládat přímo k šálku, protože někteří hosté nemusí mít na tuto pochoutku chuť. Navíc by se jim čokoláda vedle šálku horkého nápoje rychle rozpustila.

Nejlepší je domácí

Pokud si svých hostů opravdu vážíte a chcete jim to dát patřičně najevo, nevydávejte se pro pochoutky do obchodu, ale upečte své vlastní. Vhodné jsou různé druhy máslového cukroví, linecké pečivo, perníčky nebo různé řezy. Domácí totiž pochopitelně vždy chutná lépe než kupované a vaši návštěvu navíc jistě mile potěší, že jste si s přípravou dali tolik záležet.

Pokud se necítíte na složitější recepty, zůstaňte věrni osvědčené klasice v podobě tradičního jablečného štrúdlu. Ten zvládnete velmi snadno připravit sami a jeho servírování rozhodně nikoho neurazí.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 30 Kč
Zobrazit formulář pro nákup