Pijte čaj se vší elegancí

10

Možná si myslíte, že na pití čaje není nic složitého. Pravdou ovšem je, že většina z nás čaj nepije úplně takovým způsobem, jakým by se pít měl. A to ani nemluvíme o správném způsobu přípravy a následném servírování. Proto se dnes společně s námi můžete naučit, jak pít čaj jako skutečný profesionál. Naučte se základy čajové etikety, díky které budete pít čaj s grácií.

Příprava čaje

Kde jinde bychom měli začít než u samotné přípravy čaje. Zde pochopitelně záleží na tom, pro jaký druh čaje jste se rozhodli. Zatímco v obchodech běžně dostupný čaj v sáčku jednoduše zalijete vroucí vodou a necháte několik minut vylouhovat, s čaji sypanými budete mít práce trochu více.

U nich je totiž třeba znát dobu, po kterou máte nechat čajové lístky odpočívat ve vodě, aby čaj získal tu správnou chuť, kterou má mít. Ze začátku možná můžete mít problém s nalezením toho správného okamžiku, kdy bude chuť čaje ta nejlepší, ale věřte, že po chvilce se naučíte čaj připravovat tak, aby měl lahodnou, ale ne moc silnou chuť a vůni.

Sypané čaje připravíte pomocí sítka, do kterého uzavřete čajové lístky, a sítko pak položíte do šálku nebo konvice. Čímž se pomalu dostáváme ke správnému způsobu servírování čaje.

Podávání čaje

Jak asi možná víte, čaj byste měli návštěvě podávat v čajové konvici, což je nízká nádoba s nálevkou a poklopem. Přelívat je třeba do čajových šálků, ačkoliv v řadě zemí, odkud se k nám mnoho čajů dováží, je typickou nádobou pro pití čaje menší miska.

Tu uchopíme oběma rukama a můžeme si vychutnávat příjemný relax s čajem. U nás je však stále nejčastější způsob podávání čaje v šálcích. Pokud rádi pijete čaj a nabízíte jej i svým návštěvám, rozhodně byste měli uvažovat o pořízení čajového setu, protože jedině s ním budete čaj podávat opravdu s elegancí. Nezapomeňte při servírování ani na drobné občerstvení v podobě sušenek, perníku nebo kousku dortu.

V obchodech jsou k dostání speciální karamelové sušenky, které jsou baleny po dvou a určeny přímo pro servírování čaje a kávy. Pokud jste někdy navštívili čajovnu, víte, že vám k čaji často přinesli například kešu oříšky nebo sušené ovoce. I to se svou chutí hodí jako pochutina k čaji, takže ji můžete nabídnout návštěvám i vy.

Co se k čaji opravdu nehodí

Pokud by vás zajímalo, jakému druhu občerstvení se při podávání čaje vyhnout velkým obloukem, pak jsou to například různá slaná jídla s vejci, masem a podobně. Jednak už se nejedná o drobné občerstvení, ale především by k čaji nepasovaly chuťově. Vy ani vaše návštěva byste si tak nedokázali vychutnat čaj ani uvedené jídlo. Snažte se vždy volit taková jídla, která se k čaji hodí svoji chutí a především sladkostí. Jedině tak si z pití čaje vytvoříte skutečně příjemný prožitek.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 30 Kč
Zobrazit formulář pro nákup