Pět důvodů, proč pravidelně pít čaj

19

Pokud pravidelně pijete čaj, je to dobře. Pokud ne, měli byste jej přeci jen do svého denního režimu zakomponovat také, protože má celou řadu příznivých vlivů na náš organismus. Ti, kteří jej pijí pravidelně, lépe bojují s různými nemocemi a celkově se cítí mnohem více v kondici, než ti, kteří se čaji vyhýbají.

1) Posiluje imunitní systém

Pití čaje nám pomáhá posilovat imunitní systém, ale pochopitelně pouze tehdy, pijeme-li čaj pravidelně, v dostatečném množství a také ten správný druh, který je našemu tělu co nejvíce prospěšný. Patřit sem pochopitelně budou všechny bylinkové čaje, jako je například meduňkový, mátový, mateřídouškový, šalvějový a celá řada dalších, které si zvládnete připravit sami doma.

Pokud chcete velkou porci vitamínu C, pak sáhněte po šípkovém čaji. Pro zachování co největšího procenta prospěšných látek čaj nepřelévejte vroucí, ale pouze horkou vodou.

2) Obsahuje antioxidanty

Většina čajů (zejména čaj zelený) obsahuje vysoký podíl antioxidantů. Ty mají za následek to, že se z našeho těla dostanou ven některé škodlivé látky. S bakteriemi se skvěle popere například bílý čaj, takže si jej dopřejte alespoň jednou týdně.

Pravidelné pití čaje většinou také zvýší odolnost našeho těla vůči bakteriálním infekcím, což uvítají zejména ti, kteří často z tohoto důvodu onemocní.

3) Pro zdravé srdce

Bylo prokázáno, že pití čaje má také příznivý vliv na funkčnost našeho srdce a účinně jej chrání před vznikem některých srdečních chorob. Pokud máte navíc nízký tlak, zelený či černý čaj vám díky vysokému podílu teinu dokáže hladinu tlaku v těle dostat do normálních hodnot. A to dokonce na mnohem delší dobu, než je tomu například u kávy.

4) Zahřeje i ochladí

Čaj ale pochopitelně nemusíte pít jen proto, abyste prospěli svému zdraví a doplnili si potřebné vitamíny. Někdo čaj popíjí v průběhu celého dne jednoduše proto, že mu chutná. To je jen dobře, protože čaj můžete pít skutečně kdykoliv.

Zatímco v zimě vás skvěle zahřeje horký čaj s medem a citronem, v létě si jej můžete vychutnat s ledem a lístky máty. Pokud jste ještě nenašli čaj, který by vám chuťově přišel atraktivní, nevzdávejte to a hledejte dál. Existuje tolik rozmanitých příchutí čajů, že si musí vybrat i ti nejnáročnější z vás.

5) Je prostě zdravý

Jistě se shodneme na tom, že mezi nápoji je čaj prostě ten nejzdravější. Pokud si máte vybrat mezi slazenými limonádami a čajem, pak by vaše volba měla být zcela jasná. Čaj můžete pít v libovolném množství a rozhodně můžeme říct, že každý šálek vypitého čaje je pro vás krokem k pevnějšímu zdraví.

Navíc čaj milují i děti, protože jej lze sehnat v atraktivních ovocných příchutích, které dětem velmi chutnají.

Pokud hledáte nejen čaje, ale i dobré doplňky, koukněte na Zdravá výživa e-shop – spousta zdravých výrobků skladem!


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 30 Kč
Zobrazit formulář pro nákup