Objevte léčivé účinky nápoje z kombuchy

8

Pokud jste ještě neslyšeli o tomto nápoji, který pochází z Asie, věřte tomu, že o něm brzy uslyšíte na každém rohu. Má totiž léčebné účinky a velmi příjemnou chuť a aroma, takže kdo jej jednou ochutnal, rozhodně pije nápoj z kombuchy dodnes. A proč vám vlastně píšeme o tomto nápoji? Protože k jeho přípravě je potřeba čajový základ. Jak nápoj z kombuchy správně připravit a čím vám může být prospěšný, se dočtete v dnešním článku.

Jak připravit nápoj z kombuchy

Pokud se domníváte, že můžete sáhnout po jakémkoliv čaji a použít jej pro přípravu, pak jste na omylu. Kombucha je velmi specifickou rostlinou, přesněji řečeno houbou, a nápoj z ní se připravuje z větší části kvašením. K tomu však nemůže dojít, pokud pro přípravu použijete bylinkové čaje, jako je například meduňkový, heřmánkový nebo šalvějový.

Ty jsou totiž známé tím, že ničí bakterie, což by proces kvašení značně zkomplikovalo. Sáhněte proto raději například po zeleném nebo černém čaji, se kterými se kombucha snese mnohem lépe.

Tím, že budete zkoušet různé druhy čajů, získáte pokaždé jinou chuť v kombinaci s kombuchou, takže pokud máte rádi experimenty a láká vás vyzkoušet nové chutě a vůně, kombinujte různé typy čajů. Samotná příprava čaje z kombuchy není vůbec náročná. Potřebovat budete houbu kombuchu, kterou seženete v prodejnách se zdravou výživou nebo supermarketu.

Do vysoké nádoby vlijte alespoň litr a půl předem uvařeného čaje, vhoďte do něj cukr podle chuti a nechte jej rozpustit. Jakmile tekutina dosáhne pokojové teploty, přidejte do nádoby kombuchu a nádobu důkladně přikryjte plátnem a zagumičkujte. Takto připravenou směs nechte kvasit zhruba týden. Než jej budete pít, doporučujeme jej přecedit přes jemné sítko.

Proč pít nápoj z kombuchy

Možná si kladete otázku, proč byste se měli pouštět do kvašeného nápoje, při kterém je potřeba pro vás zatím možná neznámá houba. Důvodem je vysoké množství mikroorganismů, které kombucha obsahuje. Během procesu kvašení navíc vznikají v nápoji další prospěšné látky, které příznivě ovlivňují naši střevní mikroflóru, trávení a v neposlední řadě také podporují náš metabolismus.

Mnoho lidí kombuchu popíjí během detoxikační léčby, jelikož je to skvělý a především také chutný prostředek, pomocí kterého lze tělo snadno pročistit. Pokud budete pravidelně pít nápoj z kombuchy, posílíte tím svoji imunitu. Vhodná je také pro diabetiky a osoby se střevními a srdečními problémy. Pít ji ale mohou i děti od tří let.

Nápoj z kombuchy má ve výsledku tradiční čajovou konzistenci, takže jeho popíjení pro vás nebude ničím novým, pouze okusíte tak trochu jiný čaj. Pokud vám chuť vámi připraveného nápoje přijde málo výrazná, nechejte kombuchu kvasit ještě o něco déle.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 30 Kč
Zobrazit formulář pro nákup