Naučte se pít čaj pravidelně

20

Ti z vás, kterým čaj zachutnal, máte velkou výhodu, protože pijete nápoj, který je jedním z nejzdravějších. Co ale mají dělat ti, kteří čaj pravidelně pít neumí, protože jim prostě nechutná? Dnes se vám pokusíme ukázat několik nápadů, jak začít pít čaj pravidelně. Už jen pocit, že děláte pro své tělo to nejlepší, by vás měl dostatečně namotivovat k tomu, abyste si každý den vychutnali alespoň jeden šálek čaje.

Najděte příchuť, kterou si zamilujete

Těžko se přinutíte pít pravidelně nápoj, který vám prostě nechutná. Je zbytečné se do jeho pití nutit, a proto vezměte rozum do hrsti a popřemýšlejte, zda neděláte někde chybu. Opravdu jste vyzkoušeli všechny možné varianty čajů, které existují, nebo stále ještě máte co objevovat?

Věřte, že druhů, příchutí a vůni čaje je velké množství a ačkoliv možná chvilku potrvá, než najdete ten váš, jistě se k němu dříve nebo později dopracujete. Vydejte se proto do nejbližší prodejny s čaji a nakupte si několik libovolných druhů čajů, které jste ještě nevyzkoušeli.

Nebo si rovnou můžete koupit degustační balíček, pokud jej daný obchod nabízí. Některé prodejny dokonce disponují vzorky čajů na ochutnání zdarma, takže neváhejte takové nabídky využít k tomu, abyste našli ten nejlepší. Poslechněte si také doporučení svých přátel, kteří čaje pijí pravidelně a jistě mezi nimi již mají své favority. Inspirujte se a ochutnejte jejich oblíbence, třeba si je nakonec zamilujete také.

Vydejte se s přáteli do čajovny

Abyste mohli skutečně poznat, který čaj je dobrý a jak se správně připravuje a podává, budete se muset vydat do čajovny. Vezměte své přátele a užijte si příjemně útulnou atmosféru, kterou může nabídnout právě jen čajovna. Nechte si doporučit nějaký čaj, který by vám mohl přijít k chuti, a přesvědčte se sami, zda to, že vám čaje nechutnaly, nebylo jen jejich nesprávnou přípravou.

V čajovně dostanete čaj v konvičce, ze které si postupně můžete dolévat do šálku. Nápojové lístky v čajovnách většinou kromě názvů jednotlivých čajů obsahují i jejich stručný popis, ze kterého se dozvíte, odkud čaj pochází, co je pro něj typické a na jakou chuť se můžete těšit. Hned se vám bude lépe vybírat, když půjdete najisto. Nebojte se ale vyzkoušet více čajů a věřte tomu, že čím zvláštnější název, tím originálnější chuť.

Udělejte pro své zdraví maximum

Pokud vás ani přesto neláká vyzkoušet čaj, pak vás možná přinutí vědomí toho, že s každým vypitým šálkem děláte něco prospěšného pro své tělo. Pokud vyberete ty správné druhy čajů, zajistíte si přísun mnoha vitamínů, které pomohou vaší obranyschopnosti. Čaj totiž nemusíte pít jen tehdy, jste-li nemocní. Pokud jej budete pít pravidelně, bude mít příznivé preventivní účinky na vaši imunitu.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 30 Kč
Zobrazit formulář pro nákup