Jasmínový čaj

2

Jasmín budete patrně znát spíše jako vůni do interiéru nebo automobilu. Nás však bude dnes nejvíce zajímat svět čajů. A právě ten jasmínový se drží na vrchních příčkách, co se oblíbenosti chutě a vůně týče. Jasmínový čaj je navíc údajně vhodný pro ty, kteří se potýkají s nějakými psychickými problémy. Pomůže jim překonat těžké období, uvolnit mysl a zklidnit myšlenky. Čím je jasmínový čaj tak zajímavý? A proč je tak oblíbený?

Není jasmín jako jasmín

Ačkoliv mluvíme o jasmínu jako o konkrétní rostlině, co se týče čajů, nabídka je velmi pestrá. Většinou totiž jasmínové čaje můžete sehnat v kombinaci s jinou příchutí a každému pochopitelně zachutná něco jiného. Pokud jste například již jasmínový čaj ochutnali a nepřišel vám dobrý, dejte mu ještě šanci, ale tentokrát sáhněte po jiné značce a příchuti.

Možná bude chvilku trvat, než najdete příchuť, která by vám přišla skvělá, ale rozhodně se vám hledání vyplatí. U čajů ale není třeba rozlišovat jen příchuť, ale také aroma a jeho sílu. Zatímco některé jasmínové čaje pořádně ani neucítíte, jiné vám během několika minut provoní celou kuchyň.

Bohužel někomu pak může taková vůně přijít intenzivní až příliš, a proto je dobré najít tu zlatou střední cestu, které se budete následně držet. Pokud jde o přípravu jasmínového čaje, neliší od přípravy jiných čajů. Jen byste jej neměli zalévat přímo vroucí vodou, ale pouze horkou. Doba louhování je na vaší chuti, většinou by se však měla pohybovat kolem pěti minut.

Kdy vám může jasmínový čaj být nápomocen

Stejně jako spousta jiných čajů, tak i ten jasmínový má velmi příznivý vliv na naše zdraví. Jasmínová vůně má zvláštní uklidňující účinky. A tak není divu, že je hojně využívána například v aromaterapii. Jasmín vám pomůže ale také s odbouráním stresu a napětí.

Pokud jste nervózní, hůře spíte a máte sklon k častým migrénám, jasmín vám může významně pomoci. Kromě toho ale také příznivě působí na náš žaludek a de facto celkový zažívací aparát. Dobrý je ale také na jarní či podzimní splín, kdy člověk nemá do ničeho chuť, nic ho nebaví a potřebuje nutně novou dávku energie, která by jej dokázala zase vrátit do obvyklého rytmu.

Tuto energii můžete díky jasmínovému čaji získat velmi snadno. Kromě toho, že jej můžete zakoupit samostatně, se jeho lístky používají jako přísada do celé řady jiných čajů, protože, jak jsme již uvedli, má nezapomenutelnou vůni, která obohatí každou čajovou směs.

Pokud hledáte nápoj, se kterým se vám bude dobře relaxovat a který ještě bude příjemně vonět, určitě byste měli jasmínový čaj alespoň vyzkoušet. Jeho jemná chuť a intenzivní vůně vás prostě okouzlí už na první ochutnání.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 30 Kč
Zobrazit formulář pro nákup