Jak se vyznat v čajích pro děti

5

Ačkoliv většinu čajů je možné připravovat i dětem, přesto je lepší vybírat mezi těmi, které jsou pro ně přímo určené. Důvodů je hned několik. My vám prozradíme, jaké to jsou. Dozvíte se ale také, jaké čaje vybírat dětem, kterým nechutnají, a jak je motivovat k tomu, aby čaje začali pít pravidelně.

Čaje pro nejmenší

Pokud máte doma malé dítě, klasický čaj mu nedávejte. Možná budete mít trochu problém sehnat čaj pro malé děti v běžných potravinách, ale rozhodně jich naleznete spoustu například v lékárně. Čaje pro nejmenší jsou specifické tím, že obsahují co nejméně chemie a nedráždí citlivý dětský žaludek.

K dostání jsou i čaje určené pro konkrétní neduhy, pokud vaše dítě trpí například nespavostí, má potíže s imunitou nebo jen hledáte čaj, který by vaše dítě trochu zklidnil. To vše současný trh maminkám nabízí, a proto není vůbec těžké zakoupit čaj přesně na míru potřebám a chuti každého dítěte.

Když dítě čaj odmítá

Ne každému dítěti musí čaje chutnat. Pokud jste již vyzkoušeli různé příchutě, ale váš potomek čaj stále razantně odmítá, možná bude třeba změnit přístup a přejít na čaje, které děti k pití přímo motivují. Například dětský čaj, který můžete nalézt pod označením „Protistrašidlový“, je u dětí velmi oblíbený. Získají pocit, že po jeho vypití zaženou ze svých snů všechna strašidla, o kterých se jim kdy zdálo, a to je dostatečný důvod, aby čaj vypili.

Čajů s podobně šikovným označením naleznete mnoho, stačí navštívit specializovanou prodejnu s čaji, lékárnu nebo obchod se zdravou výživou. Většinou můžete zakoupit jeden zkušební sáček s čajem na ochutnání, než zakoupíte celé balení.

Nenuťte, ale motivujte

Dalším způsobem, jak dítě motivovat, aby čaj pilo, je pít jej společně. Děti mají tendenci často napodobovat dospělé, protože jim to dává možnost cítit se tak také. Uvařte tedy sobě i dítěti stejný ovocný čaj a uvidíte, jak mu zachutná, protože vy jej máte taky. Rozhodně ale dítě do pití čaje nijak nenuťte.

Je sice pravdou, že se jedná o jeden z nejdravějších nápojů, které můžete svému dítěti nabídnout, ale opravdu není nutné, aby jej pilo každý den. Dětem bude většinou třeba čaj osladit. Zkusit můžete klidně med nebo kostky cukry v atraktivních tvarech, které děti zaujmou (srdíčka, hvězdičky apod.).

Využijte dětské hravosti naplno a pomocí šikovných pomocníků je tak naučíte pít čaje velmi snadno. Koupit můžete i jiné než sáčkové čaje, tedy například tekuté v lahvi, které opět budou pro dítě zajímavou změnou. Většina dětských čajů je navíc opatřena motivy z oblíbených dětských pohádek a večerníčků, čehož pochopitelně opět můžete využít ve svůj prospěch.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 30 Kč
Zobrazit formulář pro nákup