Detoxikace organismu prostřednictvím čaje

Tea Time!

S jarem většina z nás přichází se snahou nějak očistit své tělo. Jako se stal tradicí jarní úklid v domácnosti, i vaše tělo si pochopitelně zaslouží, abyste mu věnovali po zimě zvýšenou pozornost. Pokud jste navíc prodělali nějakou nemoc, která ohrozila váš imunitní systém, tak je pro vás očista vhodná dvojnásob.

Základy detoxikace organismu pomocí čaje

Jedním z mnoha způsobů, jak své tělo podrobit jarní očistě, je detoxikace těla. V podstatě se jedná o zbavení těla látek, které v něm nemají co dělat a naopak mu mohou jen uškodit. Detoxikace prostřednictvím čajů je jednou z nejméně náročných variant, jelikož existují i detoxikace, při kterých musíte radikálně změnit svůj jídelníček.

Takové omezování vám s čajovou detoxikací nehrozí. Drobné změny ale pochopitelně budou potřeba, aby bylo dosaženo toho nejlepšího výsledku a váš detoxikační proces se stal úspěšným. Pokud jste si zakoupili detoxikační čaj, většinou na něm naleznete návod jak na přípravu, tak na to, jakým potravinám se během detoxu raději vyhnout.

Většinou je nutné omezit konzumaci mléčných výrobků a jíst více čerstvé zeleniny a ovoce. Důležitý je také správný pitný režim, protože tekutiny vaše tělo k detoxikaci nutně potřebuje. Takže kromě čaje popíjejte během dne i ovocné šťávy nebo vodu s citronem. Nejlépe bude, pokud si ráno navaříte plnou konvici čaje a v průběhu dne jej budete střídat i s jinými nápoji.

Čaje pro detoxikaci organismu

V současné době stačí vyrazit do lékárny a můžete zakoupit čaje, které jsou k detoxikaci přímo určené a mají ji tedy i ve svém názvu. Většinou se jedná o čaje s obsahem brusinky nebo několika druhů bylinek. Existují ale také čaje, které se zaměřují na konkrétní oblast těla, tedy například lymfatický systém.

Ať už si koupíte jakýkoliv čaj pro detoxikaci, můžete počítat s tím, že obsahují vyšší množství antioxidantů a mají tendenci z vašeho těla vyplavovat nepotřebné a škodlivé látky. To má za následek to, že takové nápoje jsou močopudné, ale právě to je u detoxu velmi podstatné.

Nevýhodou těchto čajů je jejich chuť, která většinou nebývá zrovna nejlepší. Většinou se nedoporučuje čaje sladit, ale pokud opravdu nejste schopni čaj bez cukru vypít, přejděte alespoň po dobu detoxikace na cukr třtinový, případně jinou zdravější variantu cukru. Osvědčené jsou například různé sirupy, jako je například agávový, rýžový a podobně.

Oproti obyčejnému bílému cukru jsou zdravější a lépe chutnají. Všeobecně ale platí, že sladkému byste se při detoxikaci měli vyhnout co nejvíce. Dostatečně množství cukrů do svého těla dostanete i prostřednictvím zkonzumovaného ovoce.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 30 Kč
Zobrazit formulář pro nákup